Kurz čalounění a renovace židlí

Tento kurz je perfektní pro začátečníky. Seznámíte se s velmi jednoduchou technikou čalounění a základy renovace. Nemusíte se bát, zvládne to opravdu každý. 

Začneme odstraněním původního čalounění a výplně. Vše vyčistíme a připravíme pro nové čalounění. Naučíte se jak si změřit molitan, rouno, látku. Starý lak nebo nátěr odstraníte cidlinou a následně obrousíte. Pokud je to potřeba naučíte se tmelit oděrky a díry. Dřevo se ošetří olejem nebo se oživí barevným nátěrem. V každém případě si domů odnesete originální kus nábytku.

Budete pracovat s profesionálním nářadím a domů si odnesete originální kus nábytku. 

Na kurz si buď přinesete vlastní židli nebo je možné si ji koupit přímo v dílně. 

Čalounickou látku si vyberete vy před kurzem. Pokud potřebujete, poradím vám, kde ji sehnat. A jestli máte ambici udělat si úplně originální kousek, tak je možné si před kurzem v dílně navrhnout a ručně natisknout látku vlastní. 

Cena:

Čalounění  2000 Kč

Renovace + 600 Kč

Židle  od 400 Kč

Originální látka + 600 Kč

Kdy: 26.5.2024

 9 - 19 hodin

Kurz probíhá ve Studiu Milo - Dům Radost, nám. Winstona Churchilla, 1800/2, Praha 3

Kurz čalounění a renovace křesel

Tento kurz je ve všech směrech náročnější. Ale opět to není žádná věda. Jen je nutné počítat s větší náročností na všechno. 

Časově vychází jednoduché křeslo (bez pružin a čalouněný je pouze sedák a opěrka zad, nikoli područky apod.) zhruba na 16 hodin práce čistého času. A to bez renovace dřevěných částí.  S renovací je to minimálně na dva dny.

I fyzicky je to trochu jiná písnička. Je potřeba odstranit staré čalounění, znovu napnout popruhy a přidat jednotlivé vrstvy výplně. Pracuje se většinou s molitanem, ale je možné čalounit i postaru, tam je ale nutné být připravený na velké množství ruční práce a je dobré mít i víc trpělivosti. Nelze to uspěchat. 

Starý lak nebo nátěr odstraníte cidlinou a následně obrousíte. Pokud je to potřeba naučíte se tmelit oděrky a díry. Dřevo se ošetří olejem nebo se oživí barevným nátěrem. V každém případě si domů odnesete originální kus nábytku.

Na rozdíl od židlí se tu i více pracuje s látkou - je nutné ji správně nastříhat a pak ručně sešít. Ale o to větší radost potom máte. Je za vámi obrovský kus dobré práce. 

Čalounickou látku si přinesete vlastní a pokud potřebujete, poradím vám, kde ji sehnat. A jestli máte ambici udělat si úplně originální kousek, tak je možné si před kurzem v dílně navrhnout a ručně natisknout látku vlastní. 

Cena:

Čalounění   5000 Kč

Renovace dřevěných částí   + 600 Kč

Originální látka od 2000 Kč

Kurz probíhá ve Studiu Milo - Dům Radost, nám. Winstona Churchilla, 1800/2, Praha 3